CSI4 Poznań to nie tylko emocje sportowe, ale również liczne występy artystyczne i pokazy jeździeckie, podczas których można podziwiać kunszt i zdolności artystyczne światowej sławy artystów i utalentowanych koni. W programie różnych edycji CSI4 Poznań znalazły się m.in.:

Kozacy

Niezwykły pokaz dżygitówki w wykonaniu kozaków. Akrobatyczne elementy (zeskakiwanie i przeskakiwanie przez konia, obroty na koniu, podnoszenie leżącej na ziemi czapki, zwisanie z boku konia) wykonywane są na galopującym koniu. Pokaz pozwala na chwilę przenieść się w czasie. Zjawiskowe widowisko i cenna lekcja historii.

Pony Games

Nie lada gratka dla najmłodszych miłośników jeździectwa. Drużyny złożone z dzieci w wieku 4-11 lat prezentują fantazyjne zabawy na najmniejszych kucykach.

Atrakcje

Ułani

Konkurs Memoriału Macieja Frankiewicza. Prezentacja ułańskich umiejętności.

Orkiestry

Porywający koncert w wykonaniu orkiestry dętej i pokaz musztry paradnej z mażoretkami. Specjalne koncerty muzyki rozrywkowej w wykonaniu orkiestry miejskiej. Wydarzanie uświetniły m.in. Orkiestra Miasta Poznania i Orkiestra Dęta Swarzędz.

Tańczący koń

Rytmiczna muzyka i mistrzowskie pokazy ujeżdżenia (ciągi, lotne zmiany nogi w galopie, pasaże, piaffy i piruety).

Hop Hop! Show

Hop Hop! Show to wyjątkowy pokaz więzi pomiędzy dwoma końmi rasy KWPN – Aragonem i Tabasco – i ich trenerką. Krok hiszpański, jambette i stawanie dęba na komendę w rytm pięknej muzyki.

Trochę inne skoki przez przeszkody

Pokaz w wykonaniu Krystiana Herba – finalisty drugiej edycji programu Mam talent.

Hiszpańska Szkoła Jazdy

Fascynująca lekcja hiszpańskiego stylu jazdy w Polsce w wykonaniu koni andaluzyjskich i ich amazonki.

Free Jump i Tandem

Pokazy w wykonaniu Pierre Fleury – artysty światowej sławy uprawiającego woltyżerkę. Zjawiskowe numery – łączące w sobie sztukę jeździecką, balet i performance. Prezentacja skoków przez przeszkody, akrobacji nad pochylonymi końmi i skoków nad zaprzęgiem w ruchu oraz poetyckiego spektaklu z udziałem kilku koni.

Video i foto relację z występu artysty na CSI4 Poznań 2018 można zobaczyć tutaj.