Międzynarodowe Zawody w Skokach Przez Przeszkody CSI4 Poznań to nie lada gratka dla wszystkich miłośników jeździectwa. Wysoka ranga wydarzenia, bogaty program sportowy i artystyczny oraz niepowtarzalne konie gwarantują wspaniałe widowisko. Co czeka na wszystkich kibiców?

CSI4 Poznań – w skrócie:

Skoki przez przeszkody

Skoki przez przeszkody to jedna z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej widowiskowych, dyscyplin jeździeckich. Jej początki sięgają XVIII wieku. Skoki na koniach wywodzą się z polowań na lisy, którym towarzyszyła rywalizacja między uczestnikami. Pierwsze oficjalne zawody konne w skokach przez przeszkody odbyły się w 1864 roku w Dublinie. W Polsce sportową rywalizację zapoczątkował konkurs rozegrany w 1880 roku w Warszawie. Zawody w skokach przez przeszkody o randze Mistrzostw Świata rozgrywane są od 1957 roku, a Mistrzostw Europy od 1953 roku. Zawody konne sprawdzają umiejętności zarówno konia, jak i jeźdźca. Zawodnicy konkurują ze sobą na parkurze, na którym znajduje się kilka lub kilkanaście przeszkód, które konie muszą pokonać w określonej kolejności i czasie, z jak najmniejszą liczbą błędów. Skoki na koniach rozgrywane są w różnych klasach i rodzajach. Na 4Foulee można śledzić aż kilkanaście konkursów, na których mierzą się najlepsi zawodnicy z całego świata. To wyjątkowa okazja, by bliżej poznać tę wyjątkową dyscyplinę sportową, w której kluczową rolę odgrywają konie.

Więcej o historii skoków przez przeszkody można przeczytać na portalu galopuje.pl.

Skoki przez przeszkody

Prestiżowa impreza

4Foulee to konkurs o randze międzynarodowej. Zawodnicy rywalizujący w prestiżowych zawodach walczą tu nie tylko o najwyższe nagrody finansowe, ale również o punkty do światowego rankingu czy kwalifikacje do Mistrzostw Europy i Świata oraz Igrzysk Olimpijskich. Konkurs przyciąga najlepszych jeźdźców z całego świata. Dzięki temu Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSI każdego roku dostarczają kibicom mnóstwa emocji.

Emocje sportowe w polskim wydaniu

Na CSI4 Poznań nie brakuje najlepszych polskich zawodników, którzy rywalizują na najwyższym poziomie ze światową czołówką. Wspaniały doping pozwala im osiągać z roku na rok coraz lepsze wyniki. Każdy, kto chciałby kibicować polskim jeźdźcom w prestiżowej rywalizacji, powinien choć raz odwiedzić Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody.

Imprezy towarzyszące

CSI4 to nie tylko niesamowite widowisko sportowe, ale również wydarzenie dla całych rodzin. Co roku częścią imprezy są niepowtarzalne pokazy na koniach, zawody dla dzieci w Pony Games, występy orkiestr dętych czy prezentacje ułanów i kozaków. Wspaniały Show i niesamowite konie sprawiają, że Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody na długo zapadają w pamięć wszystkich kibiców.

Zabytkowy Hipodrom

Wyjątkowa atmosfera CSI4 jest ściśle związana z miejscem imprezy. Serce Wielkopolski (Poznań) i polskiego jeździectwa (Hipodrom Wola) to jedyne takie miejsce w Polsce i całej Europie. Zabytkowe trybuny i bogata historia sprawiają, że każdy, kto kocha konie i jeździectwo musi choć raz je odwiedzić. Skoki na koniach w Poznaniu to najlepsza ku temu okazja.