CSI4 Poznań – atrakcje dla najmłodszych

CSI4 Poznań (4 Foulee) to impreza, która przyciąga nie tylko dorosłych, ale też młodych adeptów sztuki jeździeckiej. Także na nich podczas zawodów czeka mnóstwo atrakcji. Dzieci na CSI4 mogą nie tylko śledzić zmagania uczestników, ale również zaprezentować własne umiejętności czy wziąć udział w fantastycznych grach i zabawach. Organizator przygotował specjalne atrakcje dla grup zorganizowanych, które mogą wziąć udział w wolontariacie czy zgłębić tajniki jeździectwa w ramach wycieczek szkolnych. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie na podstawie biletów ulgowych. Najmłodszym przysługuje wstęp wolny.

Pony Games

Pony Games to niezwykły konkurs dla dzieci, które chciałyby spróbować emocjonującej rywalizacji. Podczas zawodów Pony Games dzieci prezentują swoje jeździeckie umiejętności na kucykach. Uczestnicy konkursu wyłaniani są w drodze kwalifikacji, na podstawie przesłanych filmików, przedstawiających krótką prezentację stylu i umiejętności jeździeckich. Filmy mogą zawierać także dowolne pokazy mające przekonać komisję do wyboru danego dziecka. Podczas Pony Games dzieci rywalizują m.in. w takich konkurencjach jak:

W trakcie konkursu odbywa się wyścig rzędów, konkurs na oryginalne przebranie uczestnika. Przyznawana jest także specjalna nagroda od publiczności.

Do uczestnictwa w zawodach wymagana jest zgoda i nadzór opiekuna. Dziecko musi posiadać ubezpieczenie NNW oraz kask.

Wycieczki szkolne

Kolejną propozycją dla dzieci są wycieczki szkolne. Uczestnicy wycieczek mogą z bliska oglądać zawody, dowiedzieć się ciekawostek jeździeckich, poznać bliżej zawodników. W programie wycieczek szkolnych znajdują się m.in.: zwiedzanie terenu zawodów, poznawanie zasad organizacji stajni, pracy na parkurze i w biurze zawodów, oglądanie parkuru z gospodarzem toru przed konkursem, rozmowy z zawodnikami, wspólne oglądanie sportowej rywalizacji.

Strefa dziecka

Na CSI4 Poznań na najmłodszych czeka specjalna strefa dziecka. Odwiedzający ją młodzi amatorzy jeździectwa mogą wziąć udział w licznych grach i zabawach czy skorzystać z przejażdżki na kucykach.